Atrakcje weselne | Organizacja

Instax na weselu

11 października, 2019

Instax na weseluInstax jest coraz bardziej popularną atrakcją na polskich weselach. Wraz z zabawnymi gadżetami typu maski, peruki czy kolorowe okulary zapewnia dodatkową rozrywkę weselnym gościom. Często też zdjęcia wykonane za pomocą Instaksa wklejane są do księgi gości. Para młoda ma w ten sposób dodatkową pamiątkę – fotografie swoich najbliższych z tego dnia. 

Z licznych komentarzy na ślubnych forach i w mediach społecznościowych wiem jednak, że organizacja tej atrakcji budzi kilka obaw:

  • „czy goście poradzą sobie z obsługą Instaksa?”
  • „jak zorganizować  miejsce do robienia zdjęć?”
  • „ile klisz kupić?”
  • „czy potrzebne będzie wyznaczenie specjalnej osoby do obsługi Instaksa?”

Poza tym, pojawia się też pytanie „czy nie lepiej jest jednak wynająć profesjonalną fotobudkę wraz z obsługą?”.

My, mimo powyższych obaw, zdecydowaliśmy się na Instaxa na weselu. Dlaczego? Na to pytanie odpowiadam w tym artykule: https://honeytime.pl/2019/04/fotobudka-vs-instax-na-weselu/  

Dziś natomiast chciałam Wam opowiedzieć jak zorganizowaliśmy całą atrakcję – Instax na weselu. Mam też dla Was instrukcję obsługi Instaksa mini 9, jaką przygotowaliśmy dla naszych gości. Możecie ją pobrać klikając w link zamieszczony na końcu artykułu. Instrukcja jest w wersji edytowalnej, więc bez problemu dostosujecie ją do swojego motywu wesela (u nas dominował wrotycz ☺ ) oraz zmodyfikujecie zawarte tam informacje np. pod kątem modelu aparatu.

Fotobudka

Organizując taką atrakcję jak Instax na weselu warto zrobić rozeznanie wśród najbliższych gości, kto wcześniej używał takiego aparatu. U nas takich osób było kilka. Poprosiliśmy, aby od czasu do czasu zerkały w stronę kącika z Instaksem i pomagały gościom, którzy mogliby mieć problem z wykonaniem zdjęcia, wymianą baterii, czy kliszy. Biorąc pod uwagę, że goście mieli jeszcze do dyspozycji szczegółową instrukcję obsługi Instaksa, to rozwiązanie wg mnie było wystarczające. 

Nie jestem zwolenniczką wyznaczania dedykowanej osoby do obsługi Instaksa na weselu, a tym bardziej zlecenia jej robienia zdjęć wszystkim zainteresowanym. Dlaczego? Po pierwsze odbieramy tej osobie możliwość zabawy, po drugie taka osoba może peszyć gości (fotografie będą na pewno mniej zabawne), po trzecie w tej atrakcji frajdą jest też przecież samo zrobienie zdjęcia. 

Kącik do robienia zdjęć zorganizowaliśmy w chill roomie. Nasze wesele odbywało się w trzech osobnych pomieszczeniach. Możecie przeczytać o tym tu: https://honeytime.pl/2019/02/polna-zdroj/ Oczywiście nie każde miejsce, gdzie odbywają się wesela ma taką strefę. Warto jednak kącik do robienia zdjęć zorganizować gdzieś na uboczu, z dala od zespołu, DJ. Idealnie jeśli w pobliżu będą jakieś fotele, krzesła, stolik. Zwłaszcza jeśli zdjęcia z Instaksa mają stanowić uzupełnienie życzeń wpisywanych do księgi gości. 

O co jeszcze należy zadbać urządzając na weselu kącik do robienia zdjęć Instaksem? Jeśli chcecie, aby goście mieli możliwość przebrania się do zdjęcia, założenia zabawnych gadżetów, zmiany wizerunku dopilnujcie, aby znalazły się one w jednym miejscu np. w pudełku, skrzyni, kartonie ustawionym zaraz przy aparacie. W ten sposób jest mniejsze prawdopodobieństwo, że gadżety się pogubią. My wykorzystaliśmy w tym celu stare walizki „odkopane” na babcinym strychu, które sprawdziły się świetnie, a dodatkowo podkreśliły klimat naszego wesela ☺ 

Pomyślcie też o tle zdjęć i ich doświetleniu. Możecie przygotować jakąś specjalną planszę, ściankę z kwiatów albo po prostu tak ustawić kącik do robienia zdjęć Instaksem, aby same detale weselnej sali były interesującym tłem. My tak właśnie zrobiliśmy. Nie przygotowywaliśmy specjalnego tła, gdyż wnętrza Polnej Zdrój mają w sobie wystarczający urok ☺ Ustawiliśmy natomiast kącik z Instaksem w jasnym miejscu. 

Instax na weselu

Jeśli chcecie, aby goście wykonane zdjęcia wklejali do księgi gości zadbajcie o to, żeby mieli jak je wkleić ☺ Klej w sztyfcie to dobra opcja, ale jeszcze lepiej sprawdzą się tzw. „przylepce do zdjęć” – pocięta na małe kawałki dwustronna taśma, która pozwoli wkleić zdjęcia bez pobrudzenia rąk, księgi gości i weselnych kreacji. 

W kąciku do robienia zdjęć Instaksem umieście też zapas klisz. Ile klisz powinniście kupić? My mieliśmy około 70 gości (w tym czwórkę dzieci poniżej 3 lat ☺) i zakupiliśmy 120 wkładów. Goście zużyli 90 wkładów, a w księdze gości mamy około 50 zdjęć. 

Instax na weselu

Bezpiecznie jest zatem kupić dwa razy więcej wkładów niż przewidywana liczba gości. Osoby bawiące się na weselu w parach, najczęściej wykonują jedno, wspólne zdjęcie. Musicie wziąć jednak pod uwagę, że za pierwszym razem zdjęcie może się nie udać, goście będą chcieli sfotografować się w różnych przebraniach albo jedno zdjęcie wziąć dla siebie, a nie wklejać do księgi gości. Tak więc założenie dwóch klisz na jednego gościa (4 na parę) wydaje się optymalne. 

Pamiętajcie też, aby w kąciku do robienia zdjęć zostawić zapasowe baterie. 

Instax na weselu

Na koniec mam dla Was obiecany link do naszej autorskiej instrukcji obsługi Instaksa na weselu. Instrukcja znajdowała się w jednej z walizek z gadżetami do robienia zdjęć. Oprócz tego na stole, na którym umieszczony był Instax znajdowała się ramka z takim tekstem:

Daj upust swojej wyobraźni i odkryj swoje nowe „ja” korzystając z gadżetów znajdujących się w walizce.  Utrwal ten moment i zrób zdjęcie. Instrukcję do aparatu znajdziesz w walizce. Wklej zdjęcie za pomocą przylepców – dwustronnej taśmy do księgi gości. Przylepce znajdują się przy księdze gości.

LINK DO INSTRUKCJI OBSŁUGI INSTAKSA

Atrakcja sprawdziła się świetnie i absolutnie nie żałujemy, że nie zdecydowaliśmy się na profesjonalną fotobudkę. Instax na weselu może być świetną zabawą, trzeba tylko dopilnować kilku szczegółów 😉 

Only registered users can comment.

  1. Bardzo przydatne informacje. Akurat miałam rozterkę między instaxem a fotobudką i dzięki temu wpisowi oraz poprzedniemu z porównaniem tych dwóch sprzętów, podjęłam ostateczną decyzję w postaci instaxa 🙂 Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *