Atrakcje weselne | Inspiracje

Fotobudka vs Instax na weselu

20 kwietnia, 2019

Fotobudka

Przygotowujecie atrakcje dla swoich weselnych gości? Rozważacie między innymi zamówienie profesjonalnej fotobudki albo zakup Instaksów, Polaroidów? Zastanawiacie się czy warto i co wybrać (fotobudka vs Instax)? Zacznijmy od odpowiedzi na pierwsze pytanie: „czy warto na weselu zorganizować taką dodatkową atrakcję?”.

Zamówienie fotobudki czy zakup, wynajem Instaksów to z pewnością dodatkowy koszt w weselnym budżecie. Wydatek wcale nie jest mały. Ceny wynajmu fotobudki zaczynają się od 700 zł. Zakup Instaksa, stosunkowo drogich klisz oraz gadżetów do zdjęć również mniej więcej tyle Was wyniesie.

Fotobudka czy Instax na weselu wprowadzają jednak niesamowitą  atmosferę – zabawy oraz luzu ☺ Atrakcja jest świetną odskocznią od jedzenia, picia i tańców. Nietypowe zaś zdjęcia będą fantastyczną pamiątką i dla Pary Młodej i dla gości.

Fotobudka

My zdecydowaliśmy, że na naszym weselu taka atrakcja się pojawi. Natomiast, aby nie przeciążać budżetu zrezygnowaliśmy z upominków dla gości. Obdarowujemy tylko najmłodszych uczestników naszego wesela, o czym możecie przeczytać tu: https://honeytime.pl/2019/04/dzieci-na-weselu/ Prezenciki dla gości, choć zwykle symboliczne, w przeliczeniu na liczbę gości również są sporym wydatkiem. Zastanówcie się więc, czy nie warto nieco dołożyć do budżetu przewidzianego na ten cel i zamiast symbolicznych pamiątek zapewnić gościom dodatkową atrakcję jaką jest fotobudka czy Instax. Poza tym, zdjęcie z fotobudki czy Instaksa też może być świetną pamiątką dla Waszych gości. Tak więc macie 2 w 1  – i atrakcje i pamiątkę! ☺

Co do drugiego pytania: „profesjonalna fotobudka czy Instax?”, to każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy.

Wbrew pozorom Instax wcale nie jest tańszym rozwiązaniem. Ba, przy większym weselu (duża liczba gości = duża liczba klisz) koszt wynajęcia fotobudki może okazać się mniejszy.

Fotobudka to zdecydowanie bardziej profesjonalne rozwiązanie. W ramach usługi mamy dedykowaną osobę, która czuwa nad realizacją zdjęć. Nie musimy się martwić, że zdjęcia nie wyjdą i czy goście poradzą sobie z obsługą aparatu. Zdjęcia zapisywane są cyfrowo, a więc nawet jeśli uczestnicy zabawy nie wkleją ich do księgi gości, Para Młoda będzie miała do nich dostęp.

Instax

Poza tym, wraz z fotobudką otrzymujemy cały pakiet śmiesznych, nietuzinkowych gadżetów oraz tła do zdjęć. W przypadku organizacji zabawy za pomocą Instaksa musimy o te rzeczy zatroszczyć się sami. Firmy oferujące usługi fotobudki często personalizują też wydruki zdjęć umieszczając na nich motyw wesela Państwa Młodych, co również jest miłym akcentem.

Mimo tych niewątpliwych zalet fotobudki, my zdecydowaliśmy się, że na naszym weselu pojawi się Instax 😀 Dlaczego?

Fotobudka

Nasze wesele (jak na polskie standardy 🙂 ) będzie raczej małym przyjęciem. W tym przypadku koszty wynajęcia fotobudki i zakupu Instaksa oraz klisz i gadżetów do zdjęć są zbliżone. Poza tym, swoje wesele organizujemy z dala od dużego miasta. Koszty dojazdu fotobudki byłyby znaczącym kosztem w całej usłudze. W przypadku zakupu Instaksa taki wydatek całkowicie nam odpada. Udało nam się też nieco zminimalizować koszty poprzez zebranie od najbliższych, przyjaciół gadżetów do zdjęć. Ponad to po przyjęciu weselnym nadal mamy zamiar korzystać z aparatu, tak więc nie jest to wydatek pod jedną uroczystość.

Z jakich jeszcze powodów zdecydowaliśmy się nie zamawiać fotobudki, a skorzystać z Instaksa? Bardzo zależało mi, aby przez cały wieczór goście mieli możliwość zrobienia zdjęcia. Wraz z przyjazdem firmy organizującej fotobudkę parkiet bardzo często pustoszeje, a do zdjęć ustawia się kolejka. Jest to zrozumiałe, bo usługa fotobudki wynajmowana jest na klika godzin i każdy chce zdążyć zrobić sobie zdjęcie. W przypadku Instaksa ograniczeń czasowych nie ma ☺

Fotobudka

Oczywiście, aby zabawa z Instaksem się powiodła, trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Zakupić gadżety do zdjęć, oszacować liczbę klisz (my zakupiliśmy dwa razy więcej niż liczba gości) oraz przygotować czytelną i jasną instrukcję obsługi (jeśli tylko nasza się sprawdzi, to podzielę się nią z Wami po weselu ;)). Warto też wyznaczyć jedną osobę do pomocy gościom, gdyby nie radzili sobie z wymianą klisz czy baterii. Kuba szykuj się ☺

Gadżety do fotobudki

Czy nasza atrakcja dla gości się sprawdzi? Mam nadzieję, że tak. Na pewno po weselu napiszę Wam, czy goście dobrze się bawili i czy moja decyzja o wyborze Instaksa była słuszna.

Only registered users can comment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *